ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
3 Mayıs 2024, Cuma 14:42   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Önemli Bilgiler
forum sohbet oyun basliklari
   `TÜRKAN SAYLAN` Kaybedilen büyük bir değerin ölüm yıldönümü...
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

R--O-M-E-O

R--O-M-E-O resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2011 Çar 14:51:45      `TÜRKAN SAYLAN` Kaybedilen büyük bir değerin ölüm yıldönümü...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Kanserle verdiği 17 yıllık mücadelenin sonunda 18 Mayıs 2009 tarihinde hayata gözlerini yuman Türkân Saylan`ı rahmetle anıyoruz...

Bazı insanlar yaptıkları sayesinde hiç ölmezler..

Kanserle savaştığı yıllarda bile çalışmaya ve ödül almaya devam etti..

Ödülleri 

1996’da İstanbul Üniversitesi kendisine “Atatürk İlke ve Devrimleri” ödülünü vermiştir. 

İngiltere dermatologlarının derneği olan Dowling Kulübü (1978) ve "Kuzey Amerika Klinik Dermatoloji Derneği" (1996) tarafından onur üyesi seçilmiştir. Bugüne kadar çok sayıda ödüle layık görülmüştür. 

“Atatürk İlke ve Devrimleri Ödülü” İstanbul Üniversitesi (1996), 

“Ülkemizde Yılın Kadını Ödülü” (1990), 

“Melvin Jones Ödülü” (1991), 

“Atatürkçü Düşünceye Hizmet Ödülü” İncirli Lions (1996), 

“Kuvayi Milliye Ödülü” Haliç Rotary (1997), 

“Fahrettin Kerim Gökay Ödülü” Türk Lions Vakfı (1997), 

“Türkiye Ziraatçiler Birliği Dayanışma Ödülü” (1998), 

“75. Yıl Ödülü” Türk Kadınlar Birliği Şişli Şb. (1998), 

“Uğur Mumcu – Muammer Aksoy Ödülü” ADD İstanbul Şubesi (1999), 

“Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi Onur” Ödülü” (2000), 

İtalya “Foyer des Artistes Kurumu Ödülü” (2001), 

Cüzzamlı Hastalara verdiği uzun süreli hizmet ve getirdiği bakış açısı nedeniyle “Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği 2001 Yılı Ödülü”, 

“Atatürk Ödülü” Amerika / Atatürk Topluluğu (2001), 

“Sanat Kurumu Onur Ödülü” (2002), 

“Atatürk / Çağdaşlık Ödülü” Dünya Atatürkçü Kuruluşları (10 Kasım 2003), 

“Üstün Hizmet Ödülü” Yıldız Teknik Üniversitesi (2004), 

Eğitime yaptığı katkılar nedeniyle “Eğitim Ödülü” TED Koleji, 

“Kendinden once hizmet” ilkesine örnek davranışı nedeniyle “100. Yıl Mesleki Başarı Ödülü” Rotary Kulübü, 

“İnsan Hakları Ödülü” İzmir Karşıyaka Belediyesi (2004), 

“Türkiye’nin En İyi Eğitimcisi” Ödülü - Tempo Dergisi (2004), 

Kültür Üniversitesi’nin İstanbul genelindeki üniversitelerin öğrenci ve öğretim üyeleri arasında yaptığı anket sonucunda “Yılın En Yürekli Kadını Ödülü” (2004) , 

“Puduhepa Ödülü” - Adana Kütür Sanat Derneği (2005), 

“Meslek Hizmetleri Ödülü” Ankara Emek Rotary Kulübü (Ekim 2005), 

“Toplumsal Barış Ödülü” Barış Radyo, 

“İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü” - 

SODEV Sosyal Demokrasi Vakfı (2005), 

“İyi Kalpli Ol Ödülü” Türk Kalp Vakfı (2006), 

“Yılın Başarılı İş Kadınları Ödülü” Dünya Gazetesi (2006), 

“ÇEK Eğitim Ödülü”, Çağdaş Eğitim Kooperatifi (2006).

Türkan Saylan sanki bedeninden çevresine garip bir enerji yayıyor. Belki de yüzbinlerce insanın hayatını değiştirmesinde bu enerjinin etkisi var. Kendi deyimiyle ‘aslında o bir şey yapmıyor, yalnızca insanları yapabileceklerine inandırıyor’. Cüzzamdan kadın sorunlarına, kız çocuklarının okutulmamasından insan haklarına kadar yaptığı tüm çalışmalarda bitmek tükenmek bilmeyen enerjisinin payı var.

Türkan Saylan Kimdir ?

İşte size bir Türkan Saylan röportajı..

Özellikle son dönemlerde sponsor kuruluşlarla birlikte binlerce kız çocuğunun okumasını sağladınız. Burada geldiniz nokta nedir?

Hesap çıkardım, dokuz bine yakın kız çocuğuna ulaşmışız. Şu anda çeşitli projelerde bizden burs alıyorlar. Çoğu 10 kardeş olduğu için yalnızca 10’la çarpsam 90-100 bin kişi eder. Projeleri ikiye ayırdık. İlköğretim 6, 7, 8’inci sınıfları ‘Anadolu’da bir kızım var öğretmen olacak’, ötekileri Çağdaş Türkiye’nin Çağdaş Kızları’nda topladık. 

İnsanları harekete geçirmeyi nasıl beceriyorsunuz?

Ben hayatta çok fazla engellemeyle karşılaşmadım ama başkalarının önünü açma işini çok başarılı yapabiliyorum. Kimse daha ileri gidebileceğini aklına getirmiyor. Öyle anlatmışlar, elindekiyle yetin demişler. İnsanlara yapabilirsin demek çok önemli. Bizde hep ‘yapamazsın’ deniyor. 

Bu kadar çok işi aynı anda yapabildiğiniz, ünlü bir insan olduğunuz için çok paranız olduğunu düşünenler var. Gerçekten paranız var mı?

Ben memur zihniyetliyim. Borçlu olmaktan her zaman hoşlandım. Hep taksit öderim, borcum vardır. Hiç aşama yapamam. Param olsa neler yaparım diyorum. Kaç tane daha okul yaparım, kaç çocuk burs alır. Benim hayallerime gidecek olan paraya da hiçbir zaman hayır demiyorum. İnsanın kendisi için isteyecekleri sınırlı.

Sürekli devletle, bürokrasiyle ve ‘zor insanlarla’ uğraşırken zorluklar karşısında yılmamayı nasıl öğrendiniz?

Bir iş doğru ve insanların menfaati içinse yılmıyorum, pes etmiyorum. Yanımdakilere de ‘bu işi önce kendiniz çözeceğinize, bürokrasiyi geçeceğinize inanmalısınız’ diyorum. Çok ısrarcıyım, kafama koyduğum şeyi yapmaya çalışırım. Lüzumsuz şeylerle hiç uğraşmam. İnsanları dinleye dinleye onlarla iletişim kuruyorsunuz, bir kapı açıyorsunuz. Çünkü bizim çıkarımız yok. ‘Beni şuraya tayin edin’ demiyorum.

Hiçbir zaman ‘ben lider olayım’ diye ortaya çıkmamışsınız ama hayat sizi liderliğe götürmüş. Sizce bunun nedeni nedir?

Bir işi kafanıza koyduğunuz zaman arkanızda kimse olmuyor. Her zaman birisinin daha bir öne çıkması gerekiyor. Bir de bakıyorsun kimse aynı riski almıyor. Belki benim özelliklerimden biri risk almaktan korkmamak. Ben hep şunu derdim: Her zaman sıfırdan başlayabilirim. Sıfırdan başlamak bana çok keyifli gelirdi.

Nasıl bir yöneticisiniz?

21 sene başhekimlik yaptım. Kimseyi kovmakla, sürmekle tehdit etmedim. Kavgacı değilim. Benim kavgam başka türlü.   İnsanların başarılı olması için onları rahat bıraktım, onların kendi başarısını yaratmasını bekledim. Hep böyle çalıştım ve hiçbir zaman sorun yaşamadım. Bağırma çağırma hiçbir zaman sistemi geliştirmez. 

Önce meme, şimde de karaciğer kanseriyle mücadele ediyorsunuz. Pek çok insan bunu bilmiyor. Neden kendinizi bu kadar geri planda tutuyorsunuz?

Benim karaciğerimde yedi tane metastasım (vücuttaki bir hastalığın vücutta başka bir yere yayılması) var. Biliyorum ki bunlar bir gün patlayacak ama her dakika bunu düşünürsem yaşayamam. İlacımı alıyorum, kontrollerimi yapıyorum (bazılarını kaçırıyorum), psikolojim bozulmuyor. Tek kızdığım şey, zamanımı kısıtlıyor. ‘Benim biletimi kestiniz utanmıyor musunuz’ diyorum. Kendime, ‘Türkan daha çok çalışmalısın, zamanın kısalıyor’ diyorum.

Bu da bir Türkân Saylan yazısı 

Yunus Emre: Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı, Söz ola ağulu aşı, bal ile yağ ede bir söz demiş. Atalar da “dilin kemiği yok” demiş. Yoktur, doğru! Fakat “boğaz dokuz boğumdur.” Dilin kemiği olmadığından boğaz dokuz boğumdur. Dokuz defa yutkunmak gerek, sözü ağızdan çıkarmadan önce. Dilin insafına bırakmamak gerek sözleri. Vicdanda, yürekte tartmak gerek. 
Biz ne kadar vicdansız, ne kadar patavatsız, ne kadar zalim, ne kadar taş yürekli olduk?! Sözlerimiz savaş çıkarıcı, baş kestirici... Sözlerimiz bal yağ şöyle dursun, ağulu... Bizim dinimiz böyle değildi! 
Böyle değildir! 
Tenkit etmek de, muhalefet etmek de sanattır. Bir insanın fikirlerine, ideolojisine, inançlarına karşı olabilirsiniz; ama ağır bir hastalığı ve onun tezahürlerini Allah’ın bir cezası imiş gibi sunmak, “gördün mü bak, oh olsun!” havasına girmek.... “Mumya... Görün bakın mahlûku! Bedduam tuttu. Yaşayan fosil...” gibi ifadeler, burada yazamayacağım kadar çirkin sözler kullanabilmek... Edep yahu! Bir Müslümanın dili bu kadar acı, yüreği bu kadar nefret dolu nasıl olabilir? 
“Rabbim sevmediği kulunu bu dünyada da ahirette de rezil edermiş” bizim dinimizin anlayışı mı? O halde Eyüp Peygamber’i nasıl açıklayacağız? Hastalık rezillik midir? Siz hiç “hasta” olmadınız mı? Hastalıklar Allah’ın verdiği ceza mıdır? Nice mütedeyyin insanın hastalıklarını, devasız dertlerini, acılarını, sancılarını nasıl açıklayacağız? 
Bu sütunda birkaç sene önce Türkân Saylan’ın “okullarda namaz kılmak öğretilmesin, bale dersi verilsin” şeklindeki garip sözleri üzerine bir tenkit yazısı kaleme almıştım. Tenkidim -tenkitlerim- hâlâ geçerli. Amma... Her insanın başına gelebilecek bir hastalığı ve bir hastayı dinî terminoloji kullanarak tâciz etmeyi fevkalâde utandırıcı buluyorum. Dilinizden fikir dökülsün, zehir değil! 
Saylan’ın evinin aranması üzerine “Malum medya ayağa kalktı” diyor bu ağulu dili kullananlar. Bakın, ben “malum medya”dan değilim. Ama bir Müslüman olarak, bir kadın olarak, annesini on ay önce aynı hastalıktan kaybetmiş biri olarak Türkân Saylan hakkında yazılan sözleri çok çirkin ve çok ayıp buluyorum. 
Babaannemden duyduğum bir dua vardı: “Allah ıslah etsin!” Hepimizi!...

aleyna36

aleyna36 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2011 Çar 14:56:34sohbet oyun linki

Ufuğum ellerine sağlık çok önemli bi değeri bizlere yeniden hatırlattığın için. Sana çok tşk ediyorum

Saygıyla ve sevgiyle anıyoruz mekanı cennet olsun..

NiHALATSIZ1944

NiHALATSIZ1944 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2011 Çar 14:59:28sohbet oyun linki
Devletin tüm güvenlik teşkilatlarının ve MİT raporlarının konusu olan türkan saylan ve çydd faaliyetleri herşeyiyle ortadadır.Türk kanı bile taşımayan bu ne idüğü belirsiz şahsın ve kurduğu yapılanmaların hangi terör örgütlerine ve etnik gruplara yardım ve yataklık yaptığını buraya tek tek açıklamama gerek yok.Senin gibi vatansever bir Türk gencinin derinlemesine bir araştırma yapmadan böyle birinin reklamını forumda yapmasını üzüntüyle karşılıyorum ufuğum...Lütfen biraz okuyalım ve bilgi sahibi olalım;olalımki saf ve temiz zihinlerin bu tarz şeylerle yıkanmasına engel olalım...!!!

R--O-M-E-O

R--O-M-E-O resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2011 Çar 15:02:41sohbet oyun linki

NiHALATSIZ1944 :
Devletin tüm güvenlik teşkilatlarının ve MİT raporlarının konusu olan türkan saylan ve çydd faaliyetleri herşeyiyle ortadadır.Türk kanı bile taşımayan bu ne idüğü belirsiz şahsın ve kurduğu yapılanmaların hangi terör örgütlerine ve etnik gruplara yardım ve yataklık yaptığını buraya tek tek açıklamama gerek yok.Senin gibi vatansever bir Türk gencinin derinlemesine bir araştırma yapmadan böyle birinin reklamını forumda yapmasını üzüntüyle karşılıyorum ufuğum...Lütfen biraz okuyalım ve bilgi sahibi olalım;olalımki saf ve temiz zihinlerin bu tarz şeylerle yıkanmasına engel olalım...!!!

Şahsıma uygun başlıklar açmıyorum ben abicim. Forum herkese hitap ettiği için herkesin yorum yapabileceği destekleyeceği türden başlıklar açmam gerektiğini düşünüyorum. Belli bir kalıba ve düşünceye dayalı başlıklar açmayıp tarafsız başlıklar açmamdan kaynaklanıyor bu durum. Muhsin Yazıcıoğlu başlığıda açtım Ona zıt düşüncelere sahip insanların başlıklarınıda açtım.

NiHALATSIZ1944

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2011 Çar 15:14:10sohbet oyun linki
Bir şahsı eklerken ordan burdan taraflı yapılanmaların verdiği ödüllerle karakterli,vatan millet sevdalısı,bu ülke için iyi hizmetler ediyormuş izlenimi doğurmak ve genç dimağlara bunu empoze etmeye çalışmak abesle iştigalden başka birşey değildir.Türkiye de Atatürk`ün adını kullanarak çağdaşlık ve ilericilik adı altında toplumumuzun değer yargılarını ve hassas noktalarını kullanarak topladıkları paraları ve yurtdışından aktardıkları kaynakları terör örgütü pkk ya ve diğer bölücü örgütlere kanalize etmelerinin yanı sıra güneydoğuda bu teröristlerin akrabalarına ve sadece o bölgedeki kürtlere sağladıkları imkanlar ve ileride devletin yönetim mekanizmalarına gelmeleri için sağladıkları destek ortadayken sen hangi tarafsızlıktan bahsediyorsun ufuk? Kansız apo denen bebek katili bölücü vatan haini için başlık açmanla bu başlığı açman arasında hiçbir fark yok bunu bil yeter...!!! Biri silahlı terörist diğeri parayla ve kalemiyle ülkeyi bölmeye çalışan terörist umarım algılayabilmişsindir...

ezelll

ezelll resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2011 Çar 16:10:04sohbet oyun linki

Ancak samimiyetle inanmış insanlarda rastlanabilecek bir feda kültürünün son temsilcisi...
İnsanların yardımına koşmak, cehaletle savaşmak uğruna koşulsuz kendinden vazgeçecek bir örnek insan...
İçi boşaltılmış “ahlak” kavramının etten, kemikten hali... Demokrasiden taviz vermeyen laiklik hassasiyetinin sesi...
Bir eğitim mücahidi...

Evet,Türkan Saylan hakkında duyduğum ve buna içtenlikle inandığım düşünceler...

Herkes vatanını sever,herkes korumaya çalışır.Korur da.Fakat bunu yaparken insanları ``terör örgütlerine ve etnik gruplara yardım ve yataklık `` diyerek suçlamak çok ağır bir ithamdır.Bazı kesimlerin kafası bozulduğu,işine gelmediği ve sırf göz korkutmak adına,bu milletin sözde değer yargılarını ve hassas noktalarını kullanarak gözlerini boyamak adına bir takım yanlış eylemlerde bulunmaları,insanları zan altında bırakmaları asıl bu olaya kötü bir örnektir.

Konuyu dağıtıp bir tartışma ortamı açmayacağım.Lütfen;aynı fikre,aynı zihniyete,aynı görüşe sahip olmayabilirsiniz.Ama saygı duyun ki saygı görün..

Ufuk`um emeğine sağlık.Çok güzel bir paylaşımdı.

RAMQ

RAMQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2011 Çar 16:34:04sohbet oyun linki

TÜRKAN SAYLAN`IN ÇOK TARTIŞILAN SÖZLERİ

Bu ülkede hristiyanlığı nasıl yayabiliriz. KÜRDİSTAN’ın temellerini nasıl atabiliriz:

- ATATÜRK ismini kullanırsak bunu daha rahat yapabiliriz. Hem para toplar hem destek alırız, kampanyalar düzenler, TÜRKLERDEN topladığımız paralarla, KÜRTLERİ daha bilinçli hale getiririz, cahil insanlarla KÜRDİSTAN’ı kuramayız, Hristiyanlığı bu şekilde daha rahat yaymamız da mümkün.

-Türkler tarihten beri yakan yıkan bir millet.

-Bir öğrenci sıranın üzerinde namaz kılacağına bale yapsın. Çağdaş Türkiye böyle olur.

-"Biz Türkler hep akın etmişiz; yakıp yıkmışız, başkalarının yaptıklarını yakıp yıkmışız. Şimdi kendi yaptıklarımızı yıkıyoruz. Nedir bu alışkanlık. Biz yakıp yıkmak için var değiliz. Biz yaratmak, geliştirmek ve çağın üstüne geçmek için varız."

-"Gençlik Orkestrası`nı yaratan ve yöneten arkadaşımızın ismi Muhammed. Düşünebiliyor musunuz buradaki ironiyi?"

-"Biz TSK’yı bir sivil toplum örgütü gibi görüyoruz"

Türkan Saylan’ın VAN`DAKİ MİSYONER FAAİLEYLERİ

Van 100. yıl üniversitesi soruşturmasında rektör yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Yüksel üzerinden ÇYDD ilişkileriyle özellikle genç kızlara burs vermek yolu kullanılarak misyonerlik faaliyetleri yapıldığı ile ilgili birçok iddia basında da yer almasının akabinde kamuoyunda hakkında çokça soru işareti oluşan derneğin başkanı.

ÇYDD’ye bölücülük davası

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) yöneticileri hakkında bölücülük yaptıkları gerekçesiyle dava açıldı. İl Emniyet Müdürlüğü, Defterdarlık ve Vergi Dairesi yetkilileri, İstanbul Valisi Erol Çakır`ın izni ile bir soruşturma yaptı. Soruşturma sonucunda 18 ayrı nedenden dolayı Cumhuriyet Başsavcılığı`na suç duyurusunda bulunuldu, yöneticilerle ilgili dava açıldı.

Beyoğlu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi`nde açılan davada, ÇYDD yöneticilerine yönelik en büyük suçlama ise `bölücülük` suçlaması. Bölücülük dışında ÇYDD hakkında, eksik mal bildirimi, depremden toplanan paraları borsaya ve repoya yatırmak, yurtdışından izinsiz para transferi ve gayrimenkul bildiriminde usulsüzlük suçlamaları var.

29 Nisan 2001

BİZİM İSTEMEDİĞİMİZ ŞEYİN OLMASI MÜMKÜN DEĞİL

Türkan Saylan, üniversitelerde başörtüsünün serbest bırakılması yönündeki kanun çalışmalarına karşı çıkarak, "Bizim istemediğimiz bir şeyin Türkiye`de olması mümkün değil." dedi

Darbeciler tarafından idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes`i hatırlatan Saylan, "Menderes ne dedi? `Odunu koysam mebus yaparım. Siz isteseniz şeriatı bile getiririz` dedi. Bunlar geçmişte olan şeyler. Ne oldu sonuçta? Onlar ne oldu?" sözleriyle üstü kapalı tehditte bulundu. Saylan, Kardelenler Projesi ile kızların eğitim alması için çalışmakla başörtülü kızların okula girmesini engellemek arasında bir tezat olmadığını savundu. Üniversitede başörtüsüne karşı sonuna kadar savaşacaklarını söyleyen Saylan, "Bu savaş demokratik yollarla olacak. İkincisi sivil itaatsizlik denen çok çağdaş yöntemlerle olacak." dedi.

Dışarıda Türkiye`nin örnek ülke görüldüğünü anlatan Türkan Saylan, başörtüsü serbestliğini `asla gerçekleşmemesi gereken bir durum` olarak niteledi. Saylan, "Bu uygun bir şey değil. Çoğunluğu sahip diye anayasayı nasıl değiştirebilir? Hele MHP`nin payandalığını hiç affetmiyorum. Nerelerden nerelere kadar geldik." diyerek kanun çalışmasına tepki gösterdi.

PKK`LILARA BURS VERDİ İDDİASI

ÇYDD Başkanı Türkan Saylan`la ilgili sanal ortamda çok sayıda zincir e-posta dolaşıyor. ÇYDD`nin PKK`lı öğrencilere burs verdiği, bölücülük yaptığı gibi iddiaları içeren metin, binlerce kişinin e-posta adreslerine ulaştı.

15 Temmuz 2007

Askerin bildirisinden sonra ADD ve ÇYDD`den miting kararı

Genelkurmay`ın 27 Nisan 2007 tarihli gece yarısı bildirisinde dile getirdiği `teröre karşı kitlesel eylem yapılması` çağrısı üzerine Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) miting yapma kararı aldı.

DTP`liler Türkan Saylan`a sahip çıktı

Cumhuriyet mitinglerinin düzenleyicilerinden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı (ÇYDD) Başkanı Türkan Saylan`a `terör örgütü uzantısı` olarak suçlanan DTP`den ilginç bir destek geldi.

DTP lideri Ahmet Türk, Saylan`ın çizgisini çok beğendiklerini vurgularken, "Türkan Saylan`ın söylemlerini her zaman önemsiyoruz" dedi. Geçtiğimiz aylarda ADD`den istifa eden Üsküdar Şube Başkan Yardımcısı Asuman Özdemir, Saylan`ın PKK`ya destek niteliğinde çalışmalar içinde olduğunu savunmuştu.

Cumhuriyet mitinglerinin organizatörü Türkan Saylan, ulusalcı kesimden sonra terör örgütü PKK`yla aynı tabanı paylaşan DTP`den de tam destek aldı. Ahmet Türk, Milliyet Gazetesi`nden Devrim Sevimay`a verdiği röportajda Saylan`a övgüler yağdırdı. Cumhuriyet mitinglerinde demokrasi vurgusunun eksik olduğunu belirten Türk, "Ama biz Türkân Saylan`ın çizgisini çok beğendik. Zaten Türkân Saylan`ın her zaman söylemlerini önemsiyoruz. Çünkü her türlü antidemokratikliğe karşı duran bir anlayışı var. Biz mantığın önde tutulduğu bütün söylemleri destekliyoruz" diye konuştu. Ahmet Türk, seçimlerle ilgili de ilginç bir iddiada bulundu. `Gerçek bir demokratik seçim` yapılması durumunda AK Partiyi geriletebilecek tek partinin DTP olduğunu savunan Türk, "O yüzden kimse sanmasın ki bize baskı yapılınca oylar MHP`ye, CHP`ye dağılır diye... Bize gelmeyen oy mutlaka AKP`ye gider" iddiasında bulundu.

Yıllarca samimi duygularla çalıştığı ÇYDD`nin PKK`nın siyasallaşmasına katkı sağladığını savunan Özdemir, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu`da `Kardelenler Projesi` adı altında İstanbul`a getirilen kız öğrenciler, DTP kadro açığını karşılıyor. ÇYDD`nin Kandilli Kız Lisesi gibi yerlerde okuttuğu kızlardan bazılarının akrabaları hâlâ dağlarda Türk askerine kurşun sıkıyor. ÇYDD`nin yetiştirdiği kızlar Güneydoğu`da Kürtçülüğün, PKK`nın daha çok sivilleşmesine hizmet eder hale geldi" iddialarına yer vermişti.

29 Mayıs 2007

ÇYDD- ÇEV burs verirken fişliyordu

Müfettişler hazırladığı raporda Gülseven Yaşer`in kişisel çıkarları için vakfı zarara uğrattığı da dile getirilmiş; vakfın, yurtdışından topladığı bağışlar için Dışişleri ve İçişleri Bakanlığı`ndan izin almadığı tespit edilmişti. Vakıfta ele geçen mülakat formlarındaki şu bilgiler hafızalara kazınmıştı: "C. H.; Alevi, hemen verilmeli. M. Ş.; Kürt ve akıllı çocuk, olumlu. A. O.; tarikatlara inanıyor, olumsuz. S. Ç.; ihtiyacı var, ancak bana gerici gibi göründü. A. A.; resmen takiyye yapıyor. Ç. A.; Fethullah Hoca hayranı, ret."

“Türkan Saylan bizi Hristiyanlığa çağırıyor”

Saylan`ın, "Haydi Kızlar Okula" kampanyası başta olmak üzere birçok kampanyayı Van merkezli örgütlediği biliniyor. Şehrivan gazetesine konuşan birçok genç, Türkan Saylan ekibinin kendilerini Hıristiyanlığa çağırdığını anlatıyor... Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, öğrencilere ÇYDD adına burs sağlıyor, ev bulmalarına yardımcı oluyor. Şehrivan gazetesinin görüştüğü bu öğrencilerden biri olan C.K. şunları söylüyor: "Bize ödenen ev kirası ve bir miktar para desteği ile kimilerine borçlu kaldık veya öyle hissettik. Tanımadığımız hocalar eve gelerek Hıristiyanlıkla ilgili kitaplar ve CD`ler verip, konuşmalar yaptılar. Eğitimimiz bitene kadar bize maddi destek vereceklerine, doktora için Amerika`ya göndereceklerine söz verdiler. Başka bir öğrenci M.K. ise şunları anlatıyor: "Üniversitede misyonerlik çalışmaları var. Fakir aile çocukları okuyabilmek için istemeyerek bunların tuzaklarına düşüyor. Bana yapılan aylık 150 dolar burs teklifini kabul etmedim."

Alıntıdır......

ccTiyatrocuArda

ccTiyatrocuArda resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.May.2011 Per 00:23:26sohbet oyun linki

Bugün, kardelenlerin annesi: Prof. Dr. Türkan Saylan`ın 2. ölüm yıldönümü...
Cehaletin karanlığını yenmeye, Anadolu`dan cüzzamı silmeye, yeni kardelenlerin hayat bulmasını sağlamaya ömrünü adayan ATATÜRK`ün kızını sevgiyle anıyoruz...

NiHALATSIZ1944

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.May.2011 Cum 10:20:18sohbet oyun linki
·ccTiyatrocuArda· vatan haininin ismini şakşakçılık yaparak ATATÜRK ile yanyana kullanıp onun kızı ilan etmen tam anlamıyla ihanetten başka birşey değildir.Haddinizi bilin!Bilgisizce fütursuzca iş yapmayın adamında canını sıkmayın...
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir